Przykładamy szczególną wagę do rozpowszechniania prawidłowych informacji na temat cukrzycy typu 1 i terapii. Nasze działania informacyjne są niezwykle ważne dla naszych dzieci i ich przyszłości. Chcemy, aby społeczeństwo dowiedziało się i zapamiętało czym jest cukrzyca typu 1, jak się ją leczy i jak się z nią żyje. Chcemy, aby nie mylić ct1 z powszechnie znaną cukrzycą typu 2 - bo to doprowadza do wielu nieporozumień.
Nasze działania informacyjne prowadzimy w ramach listopadowych konferencji organizowanych przez naszą grupę oraz w formie spotkań informacyjnych w placówkach oświatowych oraz miejscach, w któych nasze dzieci spędzają czas wolny i rozwijają swoje pasje.
Za organizację spotkań informacyjnych odpowiada Kinga - skontaktuj się z Nią, jeśli chcesz zorganizować takie spotkanie:
kinga@podrugiejstroniecukru.pl
Sięgamy po specjalistów zarówno ze świata medycznego, jak i dziedzin wspierających zdrowie i kondycję.
Rozwijamy się w zakresie nowych technologii stosowanych w terapii - cieszymy się każdym udogodnieniem, które ułatwia i dzieciom i dorosłym życie z cukrzycą typu 1. Sięgamy po rady specjalistów z dziedziny zdrowego odżywiania, właściwej suplementacji.
Dzielimy się także między sobą naszymi doświadczeniami z opieki nad słodziakami. Każdy z nas to swego rodzaju unikalny specjalista, którego wiedza i doświadczenie może ułatwić innym terapię.
Uczymy się współpracy, każdy ma możliwość dać coś od siebie, znaleźć swoje miejsce w grupie.
Ogromną rolę odgrywa wsparcie rodzin tuż po diagnozie - jeszcze w czasie ich pierwszego pobytu w szpitalu, kiedy personel medyczny dba o edukację - potrzeba kogoś, kto zadba o sferę emocjonalną. Ze względu na bliską współpracę z Klinicznym Oddziałem Pediatrycznym Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze rodziny z nową cukrzycą typu 1 są informowane o możliwości spotkania w szpitalu z przedstawicielem stowarzyszenia. Bardzo często korzystają z takiej możliwości i z tego, co słyszymy od odwiedzanych rodziców a także od personelu - ta wizyta daje rodzicom bardzo wiele. Często wpływa pozytywnie na ich nastawienie do choroby.
Ważne jest także codzienne wsparcie rozmową, dzieleniem się doświadczeniami, pomocą w uzupełnieniu zapasów akcesoriów do terapii. Widzimy jak nasze dzieci przełamują swoje lęki i bariery, gdy mają możliwość być wśród innych chorych jak one dzieci. Od początku działania grupy zawiązało się wiele przyjaźni między rodzicami i dziećmi. To unikalna wartość, bezcenna i niezastąpiona w naszym wymagającym życiu z ct1.